bowden-priestor-8
PRIESTOR: Koho mám rada

Na niektorých projektoch pracujeme s Tomášom spoločne, niečo máme každý vlastné. V práci a v prístupe k nej sme rozdielni, no práve vďaka tomu nestagnujeme. Toto je výber mojich (a čiastočne aj spoločných) klientov, kamarátov, spolupracovníkov a partnerov, s ktorými sa snažíme robiť DOBRÉ VECI. 


Kávičkári


So Simonou, zakladateľkou lifestylového magazínu Kávičkári, som sa prvýkrát stretla na pohovore pred viac ako desiatimi rokmi. Za ten čas si stihla založiť krásnu rodinu, vybudovať úspešný online projekt a stať sa jednou z najuznávanejších odborníčok na PR na Slovensku. Ponuka spolupracovať na tvorbe recenzií, rozhovorov či spracovávaní receptov pre Kávičkárov bola preto ako splnený sen.


Táto práca však nie je len o návštevách nádherných hotelov, zákulisí kuchýň, do ktorých sa bežný smrteľník nedostane, o rozhovoroch pri espresse, školách latteartu, ochutnávkach vína či degustačných večerách s michelinskými kuchármi. Je to najmä o tom, pochopiť filozofiu a zámer prevádzky a dokázať preniesť do textovej podoby aj vôňu čerstvo upečeného croissantu. Po čase ma v teréne vystriedal Tomáš, keďže sa nám narodil prvý syn. Okrem textov začal pripravovať aj fotografie a postupne prešiel na pozíciu šéfredaktora, čiže ma, klasicky, opäť prešťal.


TEMPO KONDELA

Niekedy sa pracovný vzťah zmení na kamarátsky, v tomto prípade to bolo naopak – z dlhoročných kamarátov sa stali klienti. Pre nábytkársky gigant z Oravy pripravujeme obsah na TEMPO magazín, online platformu s lifestyle článkami, tipmi, radami a receptami, ktorá je súčasťou ich premysleného obsahového marketingu. Veronika je partner, ktorý vie, čo chce a robí všetko pre to, aby to fungovalo. Sleduje trendy, má neuveriteľný prehľad nielen v marketingu, je cieľavedomá, náročná, no pri tom všetkom nám prenecháva slobodu na kreatívnu tvorbu, ktorú potrebujeme.

 

sladkosti pre hostí

Koncom jesene 2018 mi okolo ôsmej ráno zvonil telefón. V tom čase som mala ešte vypnuté upozornenia. Medzitým zvonil telefón aj Tomášovi, na displeji svietilo rovnaké číslo. Zdvihol. Bola to Janka, majiteľka online cukrárne sladkosti pre hostí s ponukou spolupráce. Vďaka jej ústretovému a chápavému prístupu som prikývla, hoci som v tom čase nových klientov neprijímala – keďže sme boli čerstvými rodičmi. Spolupracujeme doteraz. Tomáš sa stará o produktové fotografie, ja mám na starosti smerovanie marketingu, napĺňanie webovej stránky blogovým obsahom, dohľad nad sociálnymi sieťami a foodstyling pri lifestylových foteniach.
 

Sladkosti sú živý, dynamický a vyvíjajúci sa biznis – nedávno otvorili novú prevádzku v Trnave, rozširujú a upravujú sortiment, receptúry, služby, neboja sa aj odvážnejšej komunikácie na sociálnych sieťach a okrem iného pečú skvelé brownies a oškvarkové šatôčky plnené slivkovým lekvárom, čo je nesmierne chutný benefit spolupráce.

kavickari
bowden-priestor-15

PR StoriesS Andreou, majiteľkou agentúry PR Stories, sa naše pracovné cesty pretli ešte počas môjho pôsobenia v dnes už neexistujúcom slovenskom vydavateľstve. Starala sa vtedy o PR komunikáciu kvetinového Ateliéru Papaver, dodávala mi spolu s dievčatami fotonávody, pracovné postupy a podobný obsah, ktorý som ako redaktorka spracovávala. Po mojom odchode som jej poslala súkromné telefónne číslo s odkazom, že by som rada zostala v kontakte.

 

O pár mesiacov sme sa stretli opäť, prvýkrát osobne, na tlačovej besede, ktorú organizovala. Na stretnutie s Andreou nezabudnete. Je to inšpiratívna a charizmatická žena, z ktorej vyžaruje vnútorná sila, vyrovnanosť a pokoj. Veľkým vzorom mi je aj v pracovnej oblasti – je kreatívna, pozitívna, dôsledná. Preto som s nadšením prijala ponuku na spoluprácu. Pre PR Stories pripravujem, prekladám, editujem či korigujem tlačové správy, newslettre či publicistický obsah napríklad pre Viber, GLAMI, Bonami či Kubistu.


 

UROB SI SÁMV spomínanom vydavateľstve sa začal aj môj pracovný vzťah a kamarátstvo s Jankou. Z NMH odišla krátko po mne a zakotvila na pozícii šéfredaktorky hobby mesačníka UROB SI SÁM. Janka má všetky vlastnosti, ktoré na šéfke oceníte – je precízna a zároveň ľudská, rešpekt si dokáže budovať a udržať úplne prirodzene, skúša nové výzvy, no stále si zachováva istú dávku opatrnosti a zodpovednosti za svoj tím a produkt. Spoluprácu som aj preto prijala s nadšením – navyše, print je moja srdcovka.

Takmer každý mesiac tak v časopise nájdete aj môj článok z tematickej oblasti DIY, životného štýlu, bývania alebo záhrady.

 

Baby Music FolkS Adrianou, lektorkou a zakladateľkou Baby Music Folk, som sa zoznámila cez ZAintegro – dobrovoľnícku organizáciu, ktorá sa venuje začleneniu detí zo sociálne znevýhodneného prostredia do vzdelávacieho systému a spoločnosti. Pomáham jej s administráciou webovej stránky, pripravujem texty, popisky a cez pravidelné konzultácie dohliadam na smerovanie sociálnych sietí a marketingu jej projektu všeobecne.

 

Adriana je stvorená na prácu s deťmi. Pretavila svoju prirodzenú živelnosť skombinovanú s odborným zázemím, dlhoročnými skúsenosťami a vzdelaním, ktoré si neustále dopĺňa, do ucelenej koncepcie kurzov určených na psychomotorický a emocionálny rozvoj batoliat a predškolákov Baby Music Folk. Náš pracovno-klientsky vzťah je vzájomný. Jej kurzy navštevujem s naším synom už tretiu sezónu.

 

bowden-priestor-web-2
sladkosti


Profigrafik.skKrátko po tom, ako som sa presťahovala do Žiliny, rozbehla som projekt Rozhovory na rohu. Išlo o sériu publicistických rozhovorov so zaujímavými ľuďmi zo Žiliny a okolia pripravovaných v spolupráci s Reštauráciou Na rohu. Jedným z intervieowaných bol aj Peter Pyppo Dlhopolček, streetart ikona a art director úspešnej agentúry Profigrafik.sk. Oslovil ma s ponukou spolupráce, pomohol mi vybudovať sieť skvelých kontaktov v meste, v ktorom som nikoho, okrem svojho muža nepoznala a aj vďaka nemu tak postupne vznikol PRIESTOR.


 

BubliboomDo Bubliboomu som chodila ešte predtým, ako som mala komu kupovať hračky. Nielen výklad je totiž neodolateľný. Dizajnový concept store s precíznym výberom oblečenia hier, hračiek, kníh či doplnkov do detských izieb krášli žilinský Bulvár už viac ako 5 rokov – zhodou okolností sa o jeho vizuál pričinil vyššie spomínaný Pyppo a architektonicky zase Katarína Luciaková, ktorá sa postarala aj o náš PRIESTOR.

Majiteľka Katarína je rozumná, rozhľadená žena, s vycibreným vkusom a citom pre estetično, ktorá mi ľudsky veľmi sedí a tak som veľmi rada, že sa zo spoločného obeda vykľula veľmi príjemná spolupráca – zatiaľ krátka, no teším sa na nové nápady.

 

Bowden Cycling SpaceŽilina nie je Praha. Tu keď sa niečo nové otvorí, viete o tom prakticky hneď, možno aj skôr. To bol aj prípad Bowden Cycling Space, ktorý si ma na Instagrame našiel už v časoch, keď majitelia Diana a Tomáš zariaďovali a dolaďovali priestor. Stihli otvoriť krátko pred koronakrízou, takže stihli už aj zatvoriť a opätovne otvoriť aspoň výdajné okno.

 

Jedinečný koncept v sebe spája kaviareň s pop-up shopom pre cyklonadšencov, milovníkov kávy (najmä jej alternatívnej prípravy) a najnovšie je tiež domovom a showroomom Krásností, láskavého e-shopu s dizajnovými drobnosťami precízne vyberanými Dianou s úžasným vkusom a prírodnou kozmetikou, ktorú máte chuť aj zjesť. Tomáš fotí, ja sekám weby a píšem texty, gro sú však oni, Diana a Tomáš s neskutočným darom vytvárať atmosféru, ktorú môžete poznať tak akurát zo zahraničných kaviarní.

 

A tu je voľný PRIESTOR.


Image Copyright

fotil Tomáš pre Bowden, sladkosti a Kávičkárov.